flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Відсутність регулярного і постійного заробітку є перешкодою для стягнення аліментів у частині від заробітку боржника

13 вересня 2016 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Одеської області (судді: Коротков В.Д., Гончаренко В.М., Сватаненко В.І.) розглянула справу про стягнення аліментів за апеляційною скаргою позивачки на рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 19 липня 2016 року.

В червні 2016 року позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів, зазначивши, що 14 серпня 2014 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем. В період шлюбу в них народилася донька, яка в наступний час проживає із нею та знаходиться на її утриманні. 

Рішенням Малиновського районного суду м. Одеси з відповідача стягнуто аліменти на користь позивачки для утримання доньки у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно. 

В апеляційній скарзі позивачка просила скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про стягнення аліментів на утримання доньки в сумі 1500 грн. щомісячно, посилаючись на те, що відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання дитини.

Встановивши, що відповідач не працює, має нерегулярний та мінливий дохід, суд апеляційної інстанції, виходячи з вимог ч.1 ст.184 СК України, змінив рішення суду першої інстанції, який визначив розмір аліментів в ¼ частині від заробітку, та постановив нове рішення про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. 

 

З рішенням апеляційного суду можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень