flag Судова влада України

Звернення до ЗМІ

19 квітня 2017, 15:02

Сьогодні, коли питання про відкритість органів державної влади, в тому числі і органів судової влади, стає одним із пріоритетних питань загального процесу взаємодії держави та громадянина апеляційний суд Одеської області ставить за мету всебічне сприяння роботі засобів масової інформації (ЗМІ) як основних посередників між судами та громадянами у питанні висвітлення його роботи. Керівництвом суду взято курс на створення необхідної бази для співробітництва із журналістами, формування зворотного зв’язку та сталої комунікації.

В реалізації даної стратегії апеляційний суд Одеської області керується положеннями низки міжнародних документів, що були напрацьовані впродовж останніх 30 років. Ця достатньо потужна документальна база дає можливість більш ширше поглянути на питання взаємодії судової влади з журналістською спільнотою. Об’єктивною складовою цих ухвалених документів є намагання врівноважити процес розгляду судової справи (у тому числі такої, що має великий суспільний інтерес) із зазвичай великим інтересом журналістів до нього.

Безумовно, це складне завдання, але саме ці документи заслуговують на те, щоб бути тим орієнтиром, на який необхідно спиратися і представникам судової влади, і журналістам при взаємодії в рамках реалізації співробітництва. І апеляційний суд Одеської області в своїй взаємодії із журналістами буде, окрім національного законодавства в сфері інформації та інформаційних відносин, користуватися саме цими міжнародними документами як важливою складовою міжнародного процесу правового врегулювання спорів між журналістами та суддями з-приводу меж втручання перших у судовий процес.  

Ці документи можна вважати достатньо виваженими, оскільки вони ставлять справедливі рівні умови як для журналістів, так і для суддів.

Ці документи – міжнародна практика, що в сьогоднішніх українських реаліях дає можливість цивілізовано підходити до питань відносин ЗМІ та судової влади. І ми сподіваємося, що представники засобів масової інформації, підтримають прагнення до правового, цивілізованого підходу до висвітлення важливих подій в житті суспільства, зокрема судовій діяльності суддів всіх рівнів,  а процес взаємодії суду та ЗМІ стане не тільки по справжньому європейським, але й по справжньому корисним для суспільства.