flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Голова Ради суддів України Олег Ткачук: "Мене надзвичайно надихає те, що зараз формується нове покоління суддів"

05 травня 2018, 14:30

"Я бачу у ваших очах бажання вчитися та працювати в непростих реаліях вітчизняного судочинства та щиро бажаю вам успіху в цьому" – такими словами звернувся до слухачів Національної школи суддів України під час зустрічі, Голова Ради суддів України Олег Ткачук.

Це перша зустріч слухачів, за підсумками місячного проходження спеціальної підготовки, із очільниками органів судової влади. 282 кандидата на посаду судді, які мають щонайменше трирічний досвід роботи на посаді помічника судді, з березня 2018 року, проходять спеціальну підготовку в Національній школі суддів України. Ця підготовка відбувається абсолютно за новими стандартами для України та відповідно до європейських стандартів організації і проведення судово-освітніх заходів.

Головне завдання спеціальної підготовки - допомогти кандидатам розвинути відповідні якості та набути професійних знань, умінь і навичок, необхідних для належного виконання суддівських повноважень. Спецпідготовка організована за єдиною уніфікованою програмою та проводиться одночасно в чотирьох локаціях: містах Києві, Львові, Одесі, Харкові.

"В своїй діяльності ми керуємося як національним законодавством, так і кращими європейськими та міжнародними практиками організації і проведення заходів суддівської освіти, сповідуючи ідею, що належна професійна підготовка кандидатів на посаду судді та суддів є неодмінною умовою здійснення компетентного судочинства. Така підготовка є також гарантією незалежності та безсторонності суддів, важливою умовою поважного ставлення суспільства до судової влади." – підкреслив Микола Оніщук, Ректор Національної школи суддів України під час зустрічі.

Представники Нацшколи показали Голові Ради суддів України учбові аудиторії та розповіли детальніше про навчальний план, який опановують слухачі. Підготовка кандидатів на посаду судді в нинішньому році здійснюється з використанням тренінгів, як переважної форми навчально-методичного забезпечення навчання. У фокусі спеціальної підготовки, також є питання суддівської етики та доброчесності, антикорупційного законодавства, психологічної адаптації до суддівської діяльності, суддівської дисципліни, управління судовим засіданням та альтернативних засобів вирішення спорів, міжнародного та європейського права. Згідно з Програмою спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді особлива увага приділятиметься питанню формування суддівських компетенцій. 

Таким чином, інтерактивні тренінги та стажування для кандидатів на посаду судді спрямовані як на розширення та поглиблення юридичних знань, так і на формування суддівських навичок та розуміння соціального контексту відправлення правосуддя. 

Навчальні матеріали теоретично-практичної частини спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді викладені у формі практичних занять із використанням інтерактивних методів навчання, таких як міні-лекції, презентації, експрес-опитування, робота в парах, виконання групових завдань в малих групах, мозковий штурм, вирішення ситуативних завдань (кейсів), моделювання конкретних ситуацій, рольових ігор (імітацій), проведення модерованих дискусій, дебатів, круглих столів.

Очільник органу суддівського самоврядування відмітив високий рівень підготовки до проведення занять та відмітив, що саме Національна школа суддів України є тим стрижнем, навколо якого обертається вся судова система. Адже потреба в знаннях і навичках є в усіх інстанціях та органах системи правосуддя.

"У ваших руках вже скоро опиниться надзвичайно важливий і відповідальний інструмент – відправлення правосуддя! Я бажаю вам завжди керуватись принципами, які виробило людство протягом своєї історії задля забезпечення верховенства права, захисту прав людини та розвитку нашої України!" – звернувся Олег Ткачук до слухачів на завершення зустрічі.

Джерело