flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Комітет ВРУ з питань правової політики та правосуддя підтримав позицію ВРП щодо неприпустимості зупинки підвищення посадових окладів суддів

18 жовтня 2018, 14:24

Про це зазначив Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Князевич Р.П. у листі, що надійшов на адресу ВРП.

Під час попереднього розгляду показників проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету 25 вересня 2018 року Голова ВРП Ігор Бенедисюк висловив позицію судової влади щодо недостатності визначених проектом цього Закону обсягів видатків для забезпечення функціонування судів та діяльності суддів, Служби судової охорони та запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, а також неприпустимості призупинення підвищення посадових окладів суддів.

Зокрема, він акцентував увагу народних депутатів на тому, що фінансове забезпечення судів і суддів є невід’ємною складовою як незалежності окремого судді, так і незалежності усієї судової влади.

До Вищої ради правосуддя надійшов лист Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Князевича Р.П., в якому повідомлено про підтримку позиції Вищої ради правосуддя щодо неприпустимості призупинення підвищення посадових окладів суддів та про сприяння в забезпеченні дотримання гарантій незалежності судів як необхідної умови здійснення правосуддя неупередженим, безстороннім і справедливим судом.

Про вжиті Вищою радою правосуддя заходи щодо належного забезпечення у 2019 році потреб судів та інших органів системи правосуддя було окремо поінформовано голів місцевих та апеляційних судів листом від 17 жовтня 2018 року.

Можливе призупинення підвищення посадових окладів суддів місцевих, апеляційних та вищих спеціалізованих судів було також головним питанням, яке обговорювалося на черговому засіданні Комунікаційного комітету системи правосуддя 28 вересня 2018 року.

За підсумками цього засідання Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Ради суддів України Олег Ткачук, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук підписали спільні листи до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України, у яких ще раз наголошено на неприйнятності зміни системи оплати праці суддів, оскільки це є звуженням конституційних гарантій їхньої незалежності.

Джерело