flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Особи, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяються без надання їм іншого жилого приміщення

13 лютого 2018, 12:02

До апеляційного суду Одеської області надійшла апеляційна скарга К.О.Б., в якій відповідач просив скасувати рішення суду яким позовні вимоги Малиновської  районної адміністрації Одеської міської ради задоволено. Виселено К.О.Б. із займаного житлового приміщення, що розташоване за адресою: м. Одеса по вул. Разумовська без надання іншого жилого приміщення. Вирішено питання судових витрат.

На думку, відповідача, рішення суду першої інстанції постановлене із неповним з’ясуванням обставин, що мають значення для справи, невідповідністю висновків суду обставинам справи, порушенням норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до матеріалів справи, в квартирі по вул. Разумовська в м. Одесі проживав без реєстрації В.К.М., на якого було відкрито особовий рахунок.

Вказана квартира не приватизована та належить місцевим радам, що підтверджується довідкою КП «ЖКС «Хмельницький»» від 18 січня 2017року.

01 лютого 2015 року В.К.М. помер, що підтверджується листом КП «ЖКС «Хмельницький»  від 20 січня 2017 року.

Після його смерті у спірній квартирі мешкає без реєстрації та правовстановлюючих документів К.ОБ., про що дільницею №3 КП ЖКС «Хмельницький» складено відповідний акт від 19 січня 2017 року

19 січня 2017 року КП «ЖКС «Хмельницький» було вручено К.О.Б. припис про звільнення самовільно зайнятого приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Разумовська,  з ким К.О.Б. була ознайомлена

К.О.Б. припис КП «ЖКС «Хмельницький»» від 19.01.2017 року не виконала та спірне приміщення не звільнила, про що 20.04.2017 року КП ЖКС «Хмельницький» складено відповідний акт з  письмовими поясненнями К.О.Б.

При розгляді даної справи суд прийняв до уваги довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, право власності на квартиру по вул. Разумовська в м. Одесі не зареєстровано.

Згідно довідки від 20 квітня 2017року, виданої сектором обліку та розподілу житла Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради, К.О.Б. на квартирному обліку Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради не перебуває.

Відповідно до ч. 3 ст.116 ЖК УРСР, особи, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяються без надання їм іншого жилого приміщення.

Таким чином, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу К.О.Б. колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області постановила  апеляційну скаргу – залишити без задоволення, а рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 02 серпня 2017 року – залишити без змін.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером: 521/7395/17

 

                                                                                              За повідомленням прес-служби суду