Задати питання
flag Судова влада України

Прес-реліз по кримінальному провадженню щодо продовження підозрюваному Слободянику А.І. строку тримання під вартою

06 липня 2017, 13:54

Колегією суддів судової палати з розгляду кримінальних справ у відкритому судовому засіданні розглянуте кримінальне провадження за апеляційною скаргою захисника - адвоката Прилипського І.А. в інтересах підозрюваного Слободяника А.І. на ухвалу  слідчого судді Приморського районного  суду м.Одеси про продовження строку тримання під вартою підозрюваного Слободяника А.І.

Слободяник А.І. підозрюється у вчиненні за попередньою домовленістю з іншою особою, у відношенні якої також проводиться досудове слідство, дій, спрямованих на розпалювання національної та расової ворожнечі, а також готування до викрадення народного депутата України Гончаренка О.О. з метою подальшого заподіяння Гончаренку О.О. тяжких тілесних ушкоджень.       

За результатами апеляційного розгляду ухвала слідчого судді Приморського районного суду першої інстанції м.Одеси була скасована та постановлена нова ухвала, якою до підозрюваного Слободяника А.І. був застосований запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту за місцем його реєстрації та постійного проживання з покладенням на підозрюваного низки зобов’язань, зокрема зобов’язання носити електронний засіб контролю, здати на зберігання органу досудового розслідування свій паспорт та інші документи, що дають право на виїзд з України, не відлучатися з місця свого проживання без дозволу органу досудового розслідування, слідчого судді чи суду, тощо. 

Розглядаючи кримінальне провадження, колегія судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду погодилась з висновком Приморського районного суду м. Одеси щодо обґрунтованості підозри, висунутої Слободянику А.І., проте звернула увагу на те, що запобіжний захід підозрюваному Слободянику А.І. у виді тримання під вартою був обраний 25.02.2017 року, а 21.04.2017 року ухвалою слідчого судді Приморського  районного суду м. Одеси строк тримання Слободяника А.І. під вартою вже продовжувався до 20.06.2017 року. Між тим всі слідчі і процесуальні документи, які органом досудового розслідування надані апеляційному суду в обґрунтування клопотання слідчого про продовження Слободянику А.І. строку тримання під вартою, здобуті органами досудового слідства у період з 17.02.2017 року по 27.02.2017 року. Одночасно апеляційний суд звернув увагу на те,  що слідчий в клопотанні про продовження строку тримання під вартою та прокурор під час апеляційного розгляду кримінального провадження послалися виключно на ті ж самі первинні обставини, які були підставами для обрання Слободянику А.І. запобіжного заходу у виді тримання під  вартою та продовження строку його тримання під вартою до 20.06.2017 року, але не надали апеляційному суду належного обґрунтування доцільності подальшого продовження строків тримання під вартою, як того вимагає національне та міжнародне законодавство, зокрема п.3 ст.194 КПК України та п.3 ст.5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно якої зі спливом певного часу наявність лише обґрунтованої підозри перестає бути підставою для позбавлення свободи і судові органи мають навести інші аргументи для продовження строків тримання під вартою 

Ухвалюючи своє рішення колегія судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду врахувала висновки Європейського суду з прав людини, викладені у рішенні «Манчіні проти Італії», відповідно до яких за наслідками та способами застосування, домашній арешт, як і тримання під вартою, прирівнюються до позбавлення волі для цілей ст.5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод.

Ухвала апеляційного суду про обрання Слободянику А.І. запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту діє до 13 серпня 2017 року та набирає законної сили з моменту її оголошення, є остаточною та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.  

 

З повним текстом ухвали можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

        Прес-служба апеляційного суду

        Одеської області