flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Апеляційний суд Одеської області закрив провадження за апеляційною скаргою особи, яка вчинила ДТП в нетверезому стані

12 лютого 2018, 19:55

Відповідно до обвинувального акту, Р. який працював на посаді слідчого СУ Савранського РВ ГУМВС України в Одеський області, в листопаді 2014 року в темну пору доби, здійснював рух по автодорозі «Київ-Одеса», керуючи автомобілем марки «ВАЗ 21104» та  перебуваючи в  стані алкогольного сп’яніння, чим позбавив себе можливості об’єктивно сприймати дорожню обстановку та своєчасно реагувати на її зміни. Неподалік від повороту у напрямку с. Єреміївка Роздільнянського району Одеської області, Р. проявив неуважність та не врахував дорожню обстановку, виїхав на узбіччя дорогі попутного напрямку руху де допустив зіткнення з автомобілем марки «Mazda-323», який у той час знаходився на узбіччі в нерухомому стані з увімкненим ближнім світлом фар та аварійної сигналізації. Внаслідок зіткнення неповнолітня дитина, яка знаходилась на задньому пасажирському сидінні автомобілю «Mazda-323», отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості у вигляді трійного перелому нижньої щелепи.   

Під час розгляду кримінального провадження судом першої інстанції, Р. свою вину в інкримінованому йому злочині визнав частково, та не заперечуючи проти того, що він на час вчинення ДТП перебував у нетверезому стані, бо у той день святкував день народження друга, зазначив, що дорожня обстановка на місці ДТП була складною: його засліпили машини, дорога не освітлювалася, був туман, тому він не помітив автомобіля «Mazda-323», який не був освітлений та до того ж частково перебував на проїжджій частині дороги. Також Р. під час розгляду кримінального провадження судом першої інстанції заперечував проти задоволення позовних вимог представника потерпілої особи, зокрема щодо стягнення з нього 100 000 грн. моральної шкоди, вважаючи такий розмір завищеним і зазначаючи, що він не заперечує проти виплати 15 тисяч гривень у відшкодування моральної шкоди та звернув увагу суду на те, що його батько надав грошову допомогу на лікування дитини у розмірі 34 000 гривень.   

Вироком Роздільнянського районного суду Одеської області Р. був визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченому ч.1 ст.286 КК України та засуджений до 3 років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 2 роки. На підставі ст.75 КК України Р. був звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки з покладенням на нього обов’язків, встановлених п.1, п.2 ч.1 ст.76 КК України. Також відповідно до вироку суду з Р. було стягнуто на користь потерпілої особи 50 000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

Не погодившись з вироком суду Р. подав апеляційну скаргу, проте до закінчення апеляційного розгляду Р. відмовився від своєї апеляційної скарги, звернувшись до апеляційного суду з відповідною заявою.

Враховуючи відмову Р. від своєї апеляційної скарги, а також те, що вирок Роздільнянського районний суду Одеської області відносно Р. не був оскаржений іншими особами, які наділені правом апеляційного оскарження, суд апеляційної інстанції на підставі ч.2 ст.403 КПК України закрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою Р.

Відтак вирок Роздільнянського районний суду Одеської області відносно Р. набрав законної сили. 

Пошук процесуальних документів по даному кримінальному провадженню можливо здійснити в Єдиному Державному реєстрі судових рішень за №511/497/16-к.

             Прес-служба апеляційного суду

                   Одеської області