flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Апеляційний суд Одеської області залишив без змін ухвалу слідчого судді Суворовського районного суду м.Одеси щодо колишнього бійця батальйону «Айдар»

01 березня 2018, 13:57

21 лютого 2017 року колегією суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Одеської області у відкритому судовому засіданні була розглянута апеляційна скарга адвоката Нестеренка О.М. на ухвалу слідчого судді Суворовського районного суду м.Одеси про продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно Познякова А.А.

Позняков А.А. підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.190; ч.2 ст.187; ч.2 ст.289; ч.3 ст.289 КК України, а саме в тому, що він, діючи узгоджено з іншими особами, матеріали стосовно яких виділені в окреме кримінальне провадження, у липні 2017 року, використовуючи невстановлені предмети, за конструктивними особливостями схожі на автомати Калашникова, вчинив розбійний напад на громадянина Пакистану, в ході якого Позняков А.А. та особи, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, відкрито заволоділи майном потерпілого, а саме грошовими коштами у сумі 4200 $, 200 € та 12500 грн. Також під час вчинення зазначеного розбійного нападу, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне заволодіння транспортним засобом, Позняков А.А. та інші особи, матеріали стосовно яких виділені в окреме кримінальне провадження, незаконно заволоділи автомобілем «Mercedes-Benz E270CDI», що належав потерпілому, документами на цей автомобіль та ключами від нього.               

Крім того, Позняков А.А. підозрюється в тому, що він, у серпні 2017 року, діючи з корисливих мотивів та відповідно до попередньої домовленості з іншою особою, заздалегідь обумовивши роль кожного з них у скоєнні кримінального правопорушення, прибули за місцем проживання потерпілої особи, якій представились співробітниками Служби Безпеки України, де шляхом обману, під виглядом проведення перевірки житла потерпілої особи на предмет наявності наркотичних речовин, заволоділи мобільним телефоном потерпілого марки «IPHONE 6S+», вартістю 600 $ США, та грошовими коштами у сумі 100 $ США та 1900  грн. Після цього, продовжуючи видавати себе за співробітників Служби Безпеки України, Позняков А.А. та інша особа незаконно заволоділи автомобілем марки «Пежо 607», який належав потерпілому, під виглядом необхідності проведення перевірки на законність знаходження зазначеного транспортного засобу на території України.

Ухвалою слідчого судді Суворовського районного суду м.Одеси від 07 лютого 2018 року частково задоволено клопотання слідчого СВ Хаджибеївського ВП Суворовського ВП м.Одеси ГУНП в Одеській області та строк дії запобіжного заходу відносно Познякова А.А. у виді тримання під вартою продовжений на період досудового розслідування, тобто до 05 березня 2018 року.

Зазначена ухвала слідчого судді була оскаржена захисником підозрюваного Познякова А.А. – адвокатом Нестеренком О.М., який також заявив клопотання про проведення дистанційного судового засідання з розгляду його апеляційної скарги в режимі відеоконференції з Шевченківським районним судом м.Львова за участю народного депутата України Парасюка В.З., який виявив бажання особисто поручитись за підозрюваного Познякова А.А., проте Парасюк В.З., будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду апеляційної скарги, до Шевченківського районного суду м.Львова для участі в дистанційному судовому засіданні апеляційного суду Одеської області в режимі відеоконференції не з’явився, про причини своєї неявки не повідомив та з заявою про відкладення судового засідання до апеляційного суду Одеської області не звернувся.    

Під час апеляційного розгляду колегія суддів погодилась з висновком слідчого судді першої інстанції про необхідність продовження строку тримання підозрюваного Познякова А.А. під вартою в межах строку досудового розслідування, в зв’язку з чим відмовила в задоволенні апеляційної  скарги захисника та в клопотанні про передачу підозрюваного під особисту поруку, залишивши ухвалу слідчого судді Суворовського районного суду м.Одеси від 07 лютого 2018 року відносно підозрюваного Познякова А.А. без змін.     

Пошук процесуальних документів по даному кримінальному провадженню можливо здійснити в Єдиному Державному реєстрі судових рішень за №523/288/18.

 

Прес-служба апеляційного суду

Одеської області