flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Апеляційний суд застосував запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту щодо жителя м. Одеси, який підозрюється у побитті декількох жінок з хуліганський мотивів

11 вересня 2018, 17:54

До апеляційного суду Одеської області надійшла апеляційна скарга захисника на ухвалу слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси, якою до громадянина Карапетяна Р.А., підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 296 КК України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, пов’язане з опором громадянам, які припиняли хуліганські дії) був застосований запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави, як альтернативного запобіжного заходу.

Відповідно до змісту підозри, громадяни Карапетян Р.А., вийшовши з одного з нічних клубів м.Одеси у стані алкогольного сп’яніння, прямуючи вулицями міста, вчинив безпідставне побиття щонайменше сімох незнайомих йому жінок, яких зустрів по дорозі. Зазначені хуліганські дії громадянина Карапетяна Р.А. були припинені спільними зусиллями перехожих.

В апеляційній скарзі, що була подана захисником підозрюваного, було поставлене питання про скасування ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси з мотивів її невідповідності вимогам кримінального процесуального законодавства та постановлення нової,  – про застосування до його підзахисного запобіжного заходу у  виді домашнього арешту по місцю його мешкання на період нічного часу доби.

За результатами апеляційного перегляду, апеляційний суд, частково задовольнив апеляційну скаргу захисника, та скасувавши ухвалу слідчого судді Приморського районного суду м.Одеси, постановив нову, якою застосував до підозрюваного Карапетяна Р.А. запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту за адресою його місця проживання з покладенням на нього обов’язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, а саме

- прибувати за кожним викликом до слідчого прокурора та суду;

- повідомляти слідчого прокурора та суд про зміну місця проживання;

- здати на зберігання слідчому паспорт для виїзду за кордон, або інші документи, що дають право на в’їзд в Україну та виїзд з України. 

Постановляючи зазначену ухвалу, апеляційний суд виходив з наступного.

Відповідно до ст.183 ч.2 п.3 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п’яти років, - виключно у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених ст. 177 КПК України, буде доведено, що перебуваючи на волі, ця особа переховувалася від органу досудового розслідування чи суду, перешкоджала кримінальному провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину.

Громадянин Карапетян Р.А. підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.296 КК України, за скоєння якого встановлено покарання від двох до п’яти років позбавлення волі.

Апеляційним судом встановлено, що Карапетян Р.А. раніше не судимий.

В судовому засіданні суду апеляційної інстанції прокурор пояснив, що перебуваючи на волі, Карапетян Р.А.  не переховувалася від органу досудового розслідування чи суду, не перешкоджав кримінальному провадженню. Також прокурор зазначив, що Карапетяну Р.А. не повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину.

За таких обставин відсутні передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для застосування до Карапетяна Р.А. запобіжного заходу у виді тримання під вартою, в зв’язку з чим апеляційний суд скасував ухвалу слідчого судді про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою, та постановив нову ухвалу, строк дії якої визначений в межах строку досудового розслідування, а саме до 16.10.2018 року включно.

             Прес-служба апеляційного суду

                   Одеської області