flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Жителька Одеси позбавилась волі за спробу вбити приятельку по чарці

30 жовтня 2018, 11:56

До апеляційного суду Одеської області надійшли апеляційні скарги від громадянки С. та її захисника на вирок Малиновського районного суду м. Одеси, яким громадянка С. була визнана винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.ст. 15 ч.2, 115 ч.2 п.13 КК України (закінчений замах на вбивство, вчинене повторно) та засуджена до позбавлення волі строком на 10 років 6 місяців.

Відповідно до вироку, жителька міста Одеси С., яка раніше вже була судимою за вчинення умисного вбивства та звільнена умовно-достроково від відбування покарання, під час святкування Старого Нового року, посварилась з потерпілою – громадянкою К. через зниклі гроші, після чого, озброївшись наявним на столі кухонним ножем, нанесла ним потерпілій з метою заподіянні смерті удар в область грудної  клітини зліва, спричинивши їй тяжке поранення, проте довести свій злочинний намір на умисне вбивство до кінця не змогла через своєчасну госпіталізацію потерпілої до лікарні, де  їй була надана медична допомога.                             

Не погодившись з вироком, С. та її захисник оскаржили його до апеляційного суду, поставивши в апеляційних скаргах питання про скасування вироку та ухвалення нового, яким закрити кримінальне провадження відносно С. в зв’язку з відсутністю в її діях складу злочину. В обґрунтування своїх вимог апелянти зазначили, що С. не мала наміру вбити потерпілу, а лише захищалася від її нападу під час сварки, що виникла через гроші.

Дослідивши доводи апеляційних скарг та матеріали кримінального провадження, апеляційний суд дійшов до висновку про доведеність вини С. у вчиненні злочину. Зокрема, вина С. підтверджувалась показами свідків та потерпілої,  які пояснили, що в ході конфлікту, який був спровокований потерпілою,  С. взяла зі столу кухонний ніж та вдарила ним потерпілу у груди. При цьому, в ході перегляду апеляційним судом кримінального провадження, версія С. про самозахист не знайшла свого підтвердження.

З огляду на зазначене, апеляційний суд визнав доводи апеляційних скарг С. та її захисника необґрунтованими,  в зв’язку з чим відмовив в їх задоволенні та залишив вирок суду без змін.

                   Прес-служба апеляційного суду

                   Одеської області