flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Особа, яка підозрюється у вчиненні ДТП зі смертельними наслідками, залишиться під вартою

09 листопада 2018, 11:26

Апеляційним судом Одеської області розглянуті апеляційні скарги захисника та його підзахисного – громадянина К. на ухвалу слідчого судді Київського районного суду м. Одеси, якою до громадянина К., який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого), був застосований запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави, як альтернативного запобіжного заходу.

Відповідно до змісту підозри, мешканець Одеської області К., керуючи автомобілем у стані алкогольного сп’яніння в с. Прилиманське Овідіопольського району Одеської області, здійснив наїзд на пішохода, який переходив дорогу по нерегульованому пішохідному переходу. Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень пішохід помер на місці пригоди.

В апеляційних скаргах захисник та підозрюваний громадянин К. поставили питання про скасування ухвали слідчого судді та постановлення нової, якою застосувати до К. запобіжний захід у виді особистого зобов’язання. Свої доводи вони обгрунтовали тим, що досудовим слідством не встановлено доказів того, що саме К. здійснив наїзд на пішохода, не наведено доказів наявності причинного зв’язку між перебуванням К. в стані алкогольного сп’яніння та настанням смерті потерпілого, а також не наведено обставин, які б стали перешкодою в застосуванні до К. більш м’якого запобіжного заходу.  

Під час апеляційного перегляду було встановлено, що обґрунтованість висунутої громадянину К. підозри доведена показами свідків, протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди, висновком щодо результатів медичного огляду К. з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння та іншими матеріалами, які на даній стадії досудового розслідування є достатніми для висновків щодо обрання відповідного виду запобіжного заходу. Також апеляційним судом було зазначене, що, враховуючи тяжкість покарання, яке загрожує К. у разі визнання його винним, а також намагання К. уникнути відповідальності шляхом звинувачення іншої особи у вчиненні злочину, застосування до К. більш м’якого запобіжного заходу не зможе забезпечити належної процесуальної поведінки та дозволить К. незаконно впливати на свідків.      

За результатами розгляду матеріалів провадження, апеляційний суд підтвердив обґрунтованість висновків слідчого судді Київського районного суду м. Одеси щодо обрання К. запобіжного заходу у виді тримання під вартою без визначення розміру застави, як альтернативного запобіжного заходу, та відмовив захиснику і його підзахисному – підозрюваному К. у задоволенні апеляційних скарг, залишивши ухвалу слідчого судді без змін.  

Запобіжний захід, обраний стосовно К., буде діяти до 11 грудня 2018 року.

Нагадаємо, що за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України, встановлено покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

 

             Прес-служба апеляційного суду

                   Одеської області