flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Апеляційний суд залишив під вартою крадія-невдаху

14 листопада 2018, 11:38

До апеляційного суду Одеської області надійшла апеляційна скарга захисника на ухвалу слідчого судді Малиновського районного суду м. Одеси, якою  до громадянина Ч., який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ст. 185 КК України (замах  на крадіжку, що поєднана з проникненням у житло), був застосований запобіжний захід у виді тримання під вартою з  визначенням застави, як альтернативного запобіжного заходу, у сумі 36 820 грн.

Відповідно до змісту підозри, уродженець м. Одеси Ч., з метою вчинення крадіжки проник до житлового приміщення приватного будинку, пошкодивши вікно, проте безперешкодно покинути місця  скоєння злочину не зміг, оскільки був затриманий з викраденим майном працівниками служби охорони «Карабінер».  

В апеляційній скарзі захисник, не погоджуючись з ухвалою слідчого судді, просив її скасувати та постановити нову, якою обрати його підзахисному запобіжний захід, не пов'язаний з  триманням під вартою,  оскільки той визнав свою вину, позитивно характеризується та має постійне місце проживання.

Під час судового розгляду апеляційним судом було визнано слушними доводи сторони захисту про наявність у підозрюваного постійного місця проживання та визнання ним своєї провини, проте судом апеляційної інстанції було встановлено, що на даній стадії досудового розслідування Ч. обґрунтовано підозрюється в інкримінованому йому злочині, офіційно не працевлаштований та не має постійного джерела прибутку і міцних соціальних зв’язків, що свідчить про існування ризиків переховування від органу досудового розслідування та суду.

Також апеляційним судом було зазначено, що підозрюваний Ч. раніше був судимий за вчинення крадіжки та грабежу, що вказує на існування ризиків вчинення ним іншого кримінального правопорушення.

За результатами розгляду матеріалів провадження, апеляційний суд відмовив захиснику в задоволенні апеляційної скарги, залишивши ухвалу слідчого судді без змін.  

Нагадаємо, що за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України, встановлено покарання у виді позбавлення волі на строк до 4 років.

             Прес-служба апеляційного суду

                   Одеської області