flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Апеляційний суд Одеської області захистив права особи, квартира якої постраждала внаслідок неодноразового залиття через несправність сантехнічних приладів

22 листопада 2018, 14:25

До апеляційного суду Одеської області надійшла апеляційна скарга представника  позивача на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 22 лютого 2018 року. Посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, апелянт просив рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове, яким задовольнити його позов в повному обсязі.

Відмовляючи у задоволенні позову, районний суд виходив з того, що акти про залиття квартири оформлені неналежним чином: зокрема, у них не вказано з чиєї вини сталося залиття та його причини, не вказано у чому саме полягає несправність сантехнічних приладів, а також яких заходів слід вжити для усунення негативних наслідків залиття квартири. Обидва акти не затверджені представником ЖКС.

Проте з такими висновками районного суду колегія суддів апеляційного суду не погодилась, оскільки вони суперечать матеріалам справи та вимогам чинного законодавства.

Відповідно до матеріалів справи, у липні 2013 року та у листопаді 2015 року  внаслідок несправності сантехнічних приладів у квартирі №22 сталося залиття квартири      № 21, що спричинило пошкодження приміщення квартири.

Факти залиття квартири позивачки зафіксовані відповідними актами, з яких вбачається, що пошкодження квартири позивачки сталося саме внаслідок її залиття через несправність сантехнічних приладів у квартирі №22 – унітаза та рукомийника.

Наявність пошкоджень приміщення квартири позивачки та вартість усунення цих пошкоджень визначено висновком експерта та складає у загальній сумі 69172 грн. Експертне дослідження проведено товариством з обмеженою відповідальністю «Судова незалежна експертиза України», спеціалізованим експертним закладом, сертифікованим у встановленому законом порядку, отже підстав відхиляти даний доказ як неналежний у суду немає.

Крім цього, відповідачі, які є співвласниками квартири спільного користування, не здійснювали догляд за належною роботою та справністю сантехнічних приладів у приміщенні загального користування, внаслідок чого сталось протікання води на нижній поверх, у квартиру позивачки та було пошкоджено приміщення, які належать їй на праві власності.

Таким чином, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу представника позивача, колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Одеської області постановила апеляційну скаргу задовольнити частково, рішення Приморського районного суду м. Одеси від 22 лютого 2018 року скасувати і прийняти у справі постанову, якою позовні вимоги задовольнити частково та стягнути солідарно з відповідачів матеріальну шкоду у розмірі 69172,54 грн., моральну шкоду у розмірі 2000 грн. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Пошук процесуальних документів по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером: 522/26173/15-ц.

 

Прес-служба апеляційного суду

                   Одеської області