flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Особа, яка підозрюється у незаконному заволодінні земельною ділянкою та майном бази відпочинку у курортному селищі Затока, залишиться під вартою

06 грудня 2018, 11:35

До апеляційного суду Одеської області надійшлі апеляційні скарги захисників на ухвалу слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси про застосування стосовно громадянки П. запобіжного заходу у виді тримання під вартою строком на 55 днів з визначенням розміру застави, як альтернативного запобіжного заходу, у сумі 10 149 120 грн.

В апеляційних скаргах захисники поставили питання про скасування ухвали слідчого судді з підстав її незаконності, зокрема зазначивши про непомірність розміру визначеної застави.

Підозрювана у судовому засіданні апеляційного суду підтримала апеляційні скарги захисників.

Прокурор в судовому засіданні суду апеляційної інстанції заперечував проти задоволення апеляційних скарг захисників, стверджуючи про їх необґрунтованість та безпідставність.

Судом апеляційної інстанції під час перегляду ухвали слідчого судді було встановлено, що органами досудового розслідування надані достатні докази, які свідчать про вірогідну причетність П. до вчинення інкримінованих кримінальних правопорушень та підтверджують обґрунтованість висунутої підозри,  зокрема протоколами допиту свідків.

Також, враховуючи що громадянці П. висунута підозра у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі строком до дванадцяти років, апеляційний суд визнав обґрунтованими доводи щодо реальності існування ризику того, що П. може вдатись до спроб переховуватись від органу досудового розслідування і суду, а також незаконно впливати на свідків з метою уникнення від кримінальної відповідальності.

Також апеляційним судом було встановлено, що розмір застави, як  альтернативного запобіжного заходу, був визначений слідчим суддею з урахуванням відповідного майнового стану підозрюваної особи та розміру майнової шкоди, яка ставиться їй у підозру.  

За результатами апеляційного перегляду, апеляційний суд відмовив захисникам в задоволенні апеляційних скарг, залишивши ухвалу слідчого судді без змін.

Довідково: органами досудового слідства громадянці П. висунута підозра у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 358 ч.ч.3, 4 КК України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів) ст. 190 ч.ч. 3,4 КК України (заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), ст. 205 ч.1 КК України (фіктивне підприємництво), а саме у тому, що вона, діючи спільно та за попередньою змовою з іншими особами, шляхом виготовлення та використання підроблених документів, на підставі яких у судовому порядку було визнано право власності, незаконно заволоділа земельною ділянкою та адміністративними будівлями бази відпочинку «Зорі Тирасполя», що розташована у курортному селищі Затока Білгород-Дністровського району Одеської області.             

             Прес-служба апеляційного суду

                   Одеської області