Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сплачений судовий збір повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, відповідно до ухвали суду у випадках, вказаних в ст.7 Закону України «Про судовий збір», а саме:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв’язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);
5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв’язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
У випадку зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках передбачених ст.7 Закону України «Про судовий збір» - повністю.
У разі укладення мирової угоди, відмови від позову, визнання позову відповідачем на стадії перегляду рішення в апеляційному чи касаційному порядку суд у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення скаржнику (заявнику) з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні відповідної апеляційної чи касаційної скарги.
Копія судового рішення, засвідчена належним чином, подається платником до відповідного головного управління Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету, разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Заява про повернення коштів з бюджету складається платником у довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації:
У заяві платник може визначити довірену особу для отримання коштів, що мають бути повернені йому з бюджету. У такому разі до заяви про повернення коштів з бюджету додаються довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України, та копія паспорта довіреної особи.
Вимоги до форми та змісту клопотання про повернення судового збору визначені ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 183 Цивільного процесуального кодексу України.
Для повернення помилково сплаченого судового збору платнику необхідно звернутись до суду, на рахунок якого помилково перерахований судовий збір, та подати наступні документи:
За результатами проведеної перевірки, при встановленні факту, що кошти дійсно були зараховані на відповідний рахунок, визначений для сплати судового збору, та встановлення факту, що судовий збір сплачено помилково - заявникові надається подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету.
Подання, дата складання якого не перевищує 30 календарних днів, подається платником до відповідного головного управління Казначейства за місцем зарахування судового збору до бюджету, разом з заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Повернення сплаченої суми судового збору на підставі ухвали суду чи подання здійснюється органами Державної казначейської служби України відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 року за № 1650/24182.
Зразок заяви про отримання подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету
До Одеського апеляційного суду
Від _____________________________
(прізвище, ім’я, по-батькові заявника,
реєстраційний номер облікової картки платника податків
(ідентифікаційний номер) або серія (за наявності)
та номер паспорта (для фізичних осіб,
які через свої релігійні переконання в установленому порядку
відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки
платника податків та мають відмітку у паспорті)
________________________________
(адреса)
тел. ____________________________
ЗАЯВА
про повернення коштів помилково сплаченого судового збору
«___» ________ 20___ р. мною сплачено судовий збір у розмірі ________ грн (зазначити суму прописом) на р/р: UA428999980313161206080015757: отримувач коштів:УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/22030101: ЄДРПОУ:38016923, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, призначення платежу – судовий збір за позовом _________________, справа № _______ що підтверджується квитанцією (платіжним дорученням) № ___ від ____________.
На даний час я не звертаюся до Одеського апеляційного суду із апеляційною скаргою чи іншим процесуальним документом, за подання яких законодавством передбачено справляння судового збору.
Враховуючи зазначене, відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року №787 (зі змінами) (далі – Порядок), вказані кошти є помилково сплаченими.
Відтак, керуючись Порядком, прошу підготувати подання до органу Державної казначейської служби України про повернення коштів помилково сплаченого судового збору в сумі ____________ грн. (зазначити суму прописом), які були сплачені мною згідно з квитанцією (платіжним дорученням) № _____ від _____________.
Подання про повернення коштів помилково сплаченого судового збору прошу видати на руки/надіслати поштою.
Додатки:
Завірена копія паспорта/ідентифікаційного номеру;
Оригінал квитанції (платіжного доручення)/дублікат № ___ від _____________.
«____»__________202___ року Підпис Прізвище, ініціали
*Якщо заява подається представником до неї необхідно додати документи, що підтверджують його повноваження.
*Якщо оригінал квитанції (платіжного доручення) знаходиться в матеріалах справи до такої заяви додається дублікат квитанції (платіжного доручення), про що зазначається у самій заяві.