Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, судді-спікери Одеського апеляційного суду Олег Копіца і Таїсія Цюра взяли участь у семінарі, який проводився Національною школою суддів України в Одеському РВ в онлайн-режимі на тему: “Взаємодія між суддями та журналістами” за підтримки Проекту Ради Європи “Правова освіта у галузі свободи слова в Україні”.
За результатами семінару були роз’яснені європейські та національні стандарти відносин між судовою владою та ЗМІ,
Павло Пушкар, голова відділу Департаменту виконання судових рішень Європейського суду з прав людини, Рада Європи провів огляд європейських стандартів щодо взаємодії судової влади та ЗМІ: фокус на практиці ЄСПЛ
Олексій Маловацький, в. о. голови Вищої ради правосуддя розповів стосовно рекомендацій ВРП стосовно здійснення правосуддя в умовах пандемії та право на свободу слова.
Наталія Богацька, голова Південно-західного апеляційного господарського суду, голова Асоціації суддів господарських судів України розповіла про висвітлення інформації стосовно судових процесів та відправлення правосуддя: взаємодія судової влади та ЗМІ.
Дмитро Гудима, суддя Великої Палати Верховного Суду підготував огляд практики Верховного Суду з розгляду справ про захист гідності, честі та ділової репутації.
Ольга Юркова, медіаекспертка, журналістка, співзасновниця проєкту StopFake повідала стосовно маніпулювання інформацією стосовно судових процесів, неправдиві новини (фейк-ньюс) щодо суддів та діяльності судів.
Антоніо Таралло, суддя, Італія розповіла про передовий досвід поширення інформації про діяльність судів та взаємодії суддів зі ЗМІ: приклад Італії.
Також було проведено обговорення рекомендацій.
Про Ключові висновки незалежного рецензування проєкту експертних рекомендацій щодо відносин між журналістською спільнотою та судовою владою повідала Лариса Денисенко, адвокатеса, журналістка та ведуча радіо програм, Національна суспільна телерадіокомпанія України.
Ольга Юркова, медіаекспертка, журналістка, співзасновниця проєкту StopFake, Людмила Опришко, адвокатеса, експертка з медіаправа та Олександр Сасевич, суддя-спікер Львівського окружного адміністративного суду, голова комітету Ради суддів України з питань співпраці зі ЗМІ, державними та недержавними органами та організаціями провели презентацію ключових рекомендацій про межі допустимої критики судової діяльності з боку ЗМІ. Висвітлення інформації про відправлення правосуддя, що ґрунтується на фактах та нормах етики. Роль ЗМІ у розвитку та підтримці справедливості та незалежності судової влади.