Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
8 липня в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулась міжнародна науково-практична конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку системи запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в умовах глобальних викликів сьогодення», до якої долучилися понад 100 учасників з різних куточків нашої країни та зарубіжжя: науковці, представники правоохоронних органів, органів державної влади, місцевого самоврядування, недержавних організацій та представники громадськості.
Відкрив науковий захід ректор університету Дмитро Швець, який підкреслив актуальність питань щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на сучасному етапі розвитку країни.
У вітальній промові заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко зазначила, що важливим кроком України як цивілізованої держави стала ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, більш відомої як Стамбульської конвенції. «Україна, не зважаючи на суттєві перепони, довела, що вона є державою, яка поважає права та свободи людини та дотримується всіх міжнародних стандартів в цій галузі», – відмітила заступниця Міністра.
Прийняв участь у науковому заході заступник голови Одеського апеляційного суду Андрій Дришлюк, який звернув увагу на приклади повернення матеріалів справ про адміністративне правопорушення до органу, який склав протокол, для доопрацювання та належного оформлення відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП.
Зауважив на тому, що суди під час вирішення питання про видачу обмежувального припису мають надавати оцінку всім обставинам та доказам у справі, встановлювати, яким формам домашнього насильства піддавався заявник, оцінювати ризики продовження їх у майбутньому, вирішувати питання про дотримання прав та інтересів дітей і батьків, забезпечити недопущення необґрунтованого обмеження прав у разі безпідставності та недоведеності вимог заяви.
Конференція проведена у форматі дискусійних платформ, які присвячені питанням: формування та розвитку дієвих політик та ефективного механізму взаємодії суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях; розбудови системи надання допомоги та захисту постраждалих осіб; механізмів забезпечення невідворотності відповідальності кривдників та зміни їх насильницької моделі поведінки; інноваційних підходів до запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
За результатами проведення конференції учасниками схвалена резолюція з обговорюваних на заході питань.