Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
«Україна є однією з держав-членів Ради Європи, в яких Європейський суд з прав людини виявив структурну проблему, що стосується надмірної тривалості судових розглядiв. Так, ЄСПЛ зазначив, що розумність тривалості провадження повинна оцінюватись у світлі конкретних обставин справи з урахуванням критеріїв, напрацьованих Європейським судом, зокрема складності справи, поведінки заявника і відповідних державних органів та важливості предмета спору для заявника», – зазначає заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук.
Саме для розв'язання зазначеної проблеми Кабінет Міністрів України підтримав законопроект щодо вирішення проблеми надмірної тривалості цивільного, господарського та адміністративного провадження.
Проектом закону, зокрема, передбачено впровадження таких змін:
«В Україні вже діє інститут розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження. Втім, Директоратом правосуддя та кримінальної юстиції Мін'юсту в ході моніторингу впровадження та аналізу ефективності прийнятих нормативно-правових актів y сфері судоустрою та судочинства, було досліджено, зокрема, питання функціонування цього інституту. За результатами опрацювання й було підготовлено рекомендації щодо внесення змін до процесуальних кодексiв з метою вдосконалення розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження, що сприятиме вирішенню проблеми надмірної тривалості цивільних, господарських та адміністративних проваджень», – розповідає Олександр Банчук.
Крім цього, законопроект передбачає наступні зміни: