flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль за виконанням судових рішень»

19 грудня 2024, 15:27

Сьогодні, 19 грудня 2024 року, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль за виконанням судових рішень» від 21 листопада 2024 року № 4094-IX.

Обґрунтуванням потреби прийняття цього Закону стало те, що Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017 року (далі – Закон № 2147-VIII) Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) викладено в новій редакції. Законом № 2147-VIII нову редакцію КАС України доповнено, зокрема, статтею 382, яка містить положення про судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах. Положення зазначеної статті наділили адміністративні суди дискреційними повноваженнями зобов’язувати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

До Господарського процесуального кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України аналогічні за змістом положення внесені не були, а тому зазначений процесуальний інструмент наразі існує виключно в межах адміністративного судочинства. Протягом тривалого часу застосування положень статті 382 КАС України (Закон № 2147-VIII набрав чинності 15.12.2017 року) зазначений інструмент довів свою користь та нині дозволяє адміністративним судам здійснювати судовий контроль за виконанням судових рішень ефективніше, ніж в інших формах судочинства. Отже, існує доцільність розповсюдити позитивний досвід застосування такого інструменту судового контролю також на цивільне та господарське судочинство.