flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як розірвати коло домашнього насильства: говорили про застосування Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року № 2229

21 червня 2019, 16:30

Сьогодні, 21 червня 2019 року, в приміщенні Одеського апеляційного суду відбулася робоча зустріч суддів та помічників суддів Одеського апеляційного суду з членами обласної міжсекторальної робочої групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Захід відкрив голова Одеського апеляційного суду Колесніков Г.Я., привітавши учасників зустрічі та побажавши плідного обговорення.

Із вступним словом захід продовжив заступник голови суду Дрішлюк А.І., наголосивши на важливості тематики зустрічі.

Доповідачами виступили:  представник в Одеській області Фонду ООН у галузі народонаселення, керівник міжсекторальної робочої групи з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі Акімова Л.С.; професорка кафедри кримінального права Одеського державного університету внутрішніх справ, секретарка МРГ Ковальова О.В.; заступник начальника відділу превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Одеській області Волокитенко І.О.; начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Одеській області Капуляк В.П.; заступниця директорки регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги в Одеській області Губко В.В.  

Говорили про поняття, масштаби і наслідки домашнього насильства. Про гендерні стереотипи, як виклик для судової гілки влади. Про міжвідомчу взаємодію і співпрацю як основу ефективного реагування системи кримінального правосуддя на домашнє насильство.

Доповідачка Ковальова О.В. виступила із презентацією доповіді, де відобразила основні положення Законів України «Про запобігання і протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року № 2229 та «Про внесення змін до кримінального та Кримінально-процесуального Кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбі з цими явищами» із наведенням даних судової практики притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення домашнього насильства.

Наостанок говорили про впровадження заборонного припису та спеціальних заходів до осіб, що вчиняють домашнє насильство, та правову допомогу постраждалим особам.

Нижче додано дорожню карту надання послуг особам, що постраждали від домашнього насильства, для відома громадян та використання в роботі окремими установами. 

   

   

   

   

   

Прес-служба Одеського апеляційного суду