flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справа Урсул: судове засідання відкладено

18 липня 2019, 16:00

17 липня 2019 року не відбулося судове засідання у цивільній справі за позовом Урсул Валентини та інших до Департаменту комунальної власності Одеської міської ради та інших про визнання права спільної часткової власності на майно за набувальною давністю та за зустрічною позовною заявою Департаменту комунальної власності Одеської міської ради до Урсул Валентини та інших про усунення перешкод у користуванні житлом шляхом виселення. Причина по якій судове засідання не відбулося – перебування одного із суддів колегії у відпустці з 15 по 18 липня.

Звертаємо увагу на те, що згідно Тимчасових засад використання автоматизованої системи документообігу суду в Одеському апеляційному суді, перебування судді у короткотривалій відпустці до 14 календарних днів, не дає можливості змінити склад колегії.

Судове засідання було відкладено на 20-те листопада 2019 року. Відкласти засідання на раніше не виявилося можливим, у зв’язку з надмірним навантаженням, яке виходить за межі фізичних можливостей, та недостатньою кількістю суддів.

Між тим, суд апеляційної інстанції пояснює наступне.

Поняття розумних строків розгляду справи в контексті ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод нетотожне (неідентичне) поняттю процесуальних строків в національних системах права. Право Європейського Суду з прав людини є «автономним» і його тлумачення Судом Конвенції не пов’язане з тлумаченням права національними судами.

Європейський Суд з прав людини оцінює «розумність» тривалості провадження з огляду на обставини та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також важливість предмета спору для заявника та інші.

В пункті 1.6. Європейської хартії про статус суддів (Рада Європи, 1988 р.) з урахуванням положень статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою передбачено, що «кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом» зазначено, що на державу покладається обов’язок забезпечувати суддів всіма засобами, необхідними для належного виконання їхніх завдань, і зокрема, для розгляду справ в межах розумного періоду часу.

У пункті 33, 35 Рекомендації CM/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов’язки, ухваленою Комітетом Міністрів Ради Європи 17 листопада 2010 року, підкреслено, що кожна держава повинна виділяти судам достатньо ресурсів, приміщень та устаткування, щоб вони могли функціонувати відповідно до стандартів, викладених у ст.6 конвенції, а також щоб судді могли ефективно працювати.

У судах має працювати достатня кількість суддів та кваліфікований допоміжний персонал.

Тому, незабезпечення належного функціонування судової системи через відсутність достатньої кількості суддів, у зв’язку з надмірним навантаженням, унеможливлює розгляд справ у строки, передбачені національним законодавством.

Суд звертає увагу на те, що з 01.01.2019 року по 12.07.2019 року внаслідок автоматизованого розподілу до судді Черевка П.М. надійшло 595 справ.

За таких обставин суд апеляційної інстанції позбавлений можливості розглянути зазначену справу у строки, передбачені чинним законодавством.

 

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером: 521/16608/17.

Прес-служба Одеського апеляційного суду