flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вища рада правосуддя погодила зміни до Положення про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників

21 лютого 2020, 16:13

20 лютого 2020 року Вища рада правосуддя розглянула питання про погодження змін до Положення про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко поінформував, що відповідно до частини першої статті 159 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у кожному суді діє служба судових розпорядників. Частиною п’ятою цієї норми встановлено, що порядок створення та діяльності служби судових розпорядників визначається положенням, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України за погодженням з Вищою радою правосуддя.

Згідно з пунктом 14 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя погоджує Положення про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 13 червня 2017 року № 1547/0/15-17 погоджено зі змінами Положення про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників.

11 листопада 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшли пропозиції Голови Державної судової адміністрації України щодо внесення змін до зазначеного Положення в частині виключення підпункту 5 пункту 5 стосовно права працівників служби судових розпорядників складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою та другою статті 1853(прояв неповаги до суду або Конституційного Суду України) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У вказаних пропозиціях зазначено про наявність у КУпАП двох колізійних норм.

Зокрема, пунктом 71 частини першої статті 255 КУпАП судовим розпорядникам надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, другою, третьою і п’ятою статті 1853 КУпАП.

Разом із тим статтею 258 КУпАП визначено випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається, з-поміж яких – вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частинами першою, другою, третьою і п’ятою статті 1853 КУпАП.

За роз’ясненням щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення судовим розпорядником Державна судова адміністрація України 30 липня 2018 року зверталася до Міністерства юстиції України. У відповідь Міністерство повідомило, що надає роз’яснення з питань, пов’язаних із діяльністю Мін’юсту, його територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, а також стосовно актів, які ним видаються. 

З огляду на наявність проблемних питань у правозастосуванні норм, які регулюють порядок притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за прояв неповаги до суду, рішенням Ради суддів України від 4 листопада 2016 року № 74 схвалено Рекомендації щодо притягнення до відповідальності за неповагу до суду, які відповідно до рішення Ради суддів України від 26 жовтня 2018 року № 62 викладені у новій редакції у зв’язку зі змінами у чинному законодавстві.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя  вирішила погодити зміни до Положення про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників.

Текст рішення Вищої ради правосуддя буде оприлюднено на офіційному веб-сайті ВРП в розділі «Акти Вищої ради правосуддя».

Джерело